Właściwe użytkowanie manualnej skrzyni biegów

Manualna skrzynia biegów zapewnia całkowitą kontrolę nad pojazdem, dlatego też powinna być właściwie użytkowana. W przypadku ewentualnych usterek należy poddać ją odpowiedniej naprawie, wykonanej w profesjonalnym serwisie samochodowym.

Czytaj więcej...

Typowe usterki układu kierowniczego

Wszelkie usterki pojawiające się w układzie kierowniczym mogą być niezwykle groźne dla kondycji samochodu, a także bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Mogą doprowadzić do niekontrolowanej zmiany kierunku jazdy, a nawet utraty panowania nad kierownicą.

Czytaj więcej...

Regeneracja pomp wspomagania

Pompy wspomagania składają się z korpusu, komory, w której pracuje wirnik z łopatkami, osi napędowej, płyt oporowych oraz — w niektórych przypadkach — sprężyny dociskowej. Znajdujący się przy wyjściu z pompy zawór ciśnieniowy ma za zadanie chronić układ wspomagania przed ewentualnym nadmiernym wzrostem ciśnienia. Pompy wspomagania odgrywają kluczową rolę w każdym samochodzie, jednak często ulegają również różnorodnym usterkom, wynikającym z intensywnego lub niewłaściwego użytkowania.

Czytaj więcej...

Najczęstsze awarie automatycznej skrzyni biegów

Na automatyczną skrzynię biegów decyduje się obecnie coraz więcej osób. Warto jednak pamiętać, że jest to urządzenie znacznie bardziej skomplikowane niż przekładnia manualna, stąd też konieczne jest prawidłowe użytkowanie. Ewentualna naprawa automatycznej skrzyni biegów powinna być wykonywana przez profesjonalnego mechanika.

Czytaj więcej...

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

Automatyczne skrzynie biegów są powszechnie wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się również w Europie. Skrzynie automatyczne w zdecydowanym stopniu uprzyjemniają jazdę samochodem. Wymagają nieco większej uwagi niż manualne skrzynie, dlatego też warto liczyć się z nieco wyższymi kosztami utrzymania pojazdu w przypadku tzw. automatów.

Czytaj więcej...

Nowoczesne napędy spalinowe w kolejnictwie

Nowoczesne silniki spalinowe w pojazdach szynowych to cała gama urządzeń pracujących w pojazdach szynowych różnego przeznaczenia: lokomotywach uniwersalnych, towarowych, manewrowych i w szynobusach.

Czytaj więcej...

Peter Renz Sp. z o. o. wita na blogu!

Witamy Was na blogu firmy Peter Renz Sp. z o. o.! Jego celem jest zainteresowanie i przybliżenie Wam działalności naszego przedsiębiorstwa oraz pomoc w wyborze właściwego asortymentu z zakresu naszej oferty. Obejmuje ona sprzedaż i serwis silników oraz części napędu do pojazdów kołowych, szynowych, budowlanych, rolniczych i wojskowych.

Czytaj więcej...